IN VIVO

ZMIENIAJMY SIĘ - PRZEŻYJMY WIĘCEJ ŻYCIA

ANALIZA BIOENERGETYCZNA – ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW PSYCHIKI POPRZEZ CIAŁO

Alexander Lowen, twórca analizy bioenergetycznej stwierdził, że energetyczne procesy ciała decydują zarówno o procesach umysłowych, jak i tych zachodzących w ciele - życie człowieka to życie jego ciała, żyjące ciało zawiera w sobie umysł i duszę - przeszłość i osobowość człowieka można zrozumieć poprzez jego ciało (Alexander Lowen, Bioenergetyka).

Mam prawo do istnienia?
Mam prawo do bycia spokojnym o swoje potrzeby?
Mam prawo do bycia autonomicznym?
Mam prawo do bycia wolnym?
Mam prawo do tego aby pragnąć oraz dążyć do zaspokojenia potrzeb otwarcie i wprost?

Prawdziwa odpowiedź na te pytania kryje się w naszym ciele – w tym jakie jest i jak funkcjonuje.

Wszyscy mamy powyższe prawa – jednak niestety nie zawsze jesteśmy ich pewni lub świadomi - nie zawsze nasze wzrastanie fizyczne i rozwój osobowości przebiegały tak, że mogliśmy bez wątpliwości te prawa ustanowić dla siebie tak, by kierowały naszym życiem.

Wszyscy mamy ciała i zapisaną w nich historię naszych doświadczeń - nawet tych, które wydarzyły się zanim mogliśmy być ich świadomi. Często jednak ignorujemy to co mówią nam nasze ciała, odcinamy się od nich i żyjemy w świecie umysłu i wyobrażeń, wykorzystując w bardzo ograniczonym stopniu potencjał naszej energii życiowej i odczuwania.

Analiza bioenergetyczna to metoda umożliwiająca odzyskanie kontaktu  z  własnym  ciałem  i  z  własną  naturą,   poznanie   siebie i realizację własnego potencjału. Pomaga otworzyć się na życie, radość    i   miłość,  uleczyć    zranienia,    których   doświadczyliśmy i przeżyć zmianę, której wcześniej nie mogliśmy sobie nawet wyobrazić.

Więcej inormacji o analizie bioeneregtycznej znajduje się na stronach Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej: www.analizabioenergetyczna.org